Sada već po deveti puta Betonci su pozvali sve, u nogomet zaljubljene ekipe iz bliza i daleka, na poznati turnir „Winter Cup“ u Freizeitpark Neufahrn. 6. i 7. Prosinac značili su za sve momčadi koje su se uspjele pravovremeno prijaviti: tko će osvojiti vrijedne novčane nagrade i prikazati svoje individualne vrijednosti tih dva dana u pravom fer i atletskom natjecanju u kojemu je, naravno, potrebno i malo sreće.

Kako bi se osigurala kvaliteta i uzbuđenje publike, broj timova je ograničen na 32, te su napravljene dodatne izmjene pravila. Tako su utakmice grupne faze trajale po 14 minuta. Posljednja minuta svake utakmice je zaustavljana kod svakog prekida igre, čime se omogućila uzbudljiva borba timova sve do posljednje sekunde. Ekipe su odmah prihvatile nova pravila što je kod publike izazvalo veliko oduševljenje.

Šesnaest momčadi koje su se plasirale u nedjeljno KO natjecanje završne runde dokazale su, još jednom, da je dnevna forma odlučivala pobjednika, budući da su toga dana nastupale ekipe sa zaista vrhunskim igračima a ishodi utakmice do posljednje sekunde bili neizvjesni. Publika je bila oduševljena, tako da su svi zajedno u Freizeitpark Neufahrn napravili fantastičnu atmosferu.

Najboljeg strijelca turnira se tražilo od četvrtine finala. Taj naziv je, nakon 5 postignutih golova, odnio Mario Marić iz München Globetrotter. Najbolji golman je Tihomir Sušilović iz Fraktion Žlota dok je za najboljeg igrača turnira zasluženo proglašen Nikola Perković iz MNK Ravne Brčko. Vrhunsku kvalitetu igre dokazuje i činjenica da je prošlogodišnji pobjednik turnira MNK Sapna, poražen već u četvrtfinalu.

U uzbudljivoj finalnoj utakmici, igrači MNK Ravne Brčko su uspjeli nadoknaditi zaostatak protiv Fraktion Žlota te čak do kraja regularnog vremena i izjednačiti na 3 : 3. Uz malo više sreće prilikom izvođenja penala stigli su do konačnog rezultata 7 : 6 čime ovogodišnji pobjednik glasi MNK Ravne Brčko i osvaja pobjedničku premiju u iznosu od 2.500 eura. Drugoplasirani Fraktion Žlota su osvojili premiju u iznosu od 1.000 eura.

Trećeplasirana momčad Munich Globetrotters je, nakon uzbudljive utakmice, osigurala premiju od 500 eura, visokom pobjedom od 6 : 1, nad ekipom NS Service GmbH iz BiH kojoj je i pripala nezahvalna titula četvrtoplasiranog i bon od 270 eura za novogodišnji party u Postpalast-u. Sve momčadi koje su nastupile u polufinalu su otišle kući sa vrijednim nagradama.

Beton Boys München Team posebno zahvaljuje mnogim sponzorima na nesebičnoj podršci kao i svim pomagačima za njihovu aktivnu suradnju čime je i ovogodišnji turnir postao nezaboravan doživljaj toga drugog Adventa.

Ekipa Beton Boys-a želi svim ekipama i gledateljima Sretan Božić, sretnu i uspješnu Novu Godinu i raduje se slijedećem „jubilarnom“ 10-tom Winter Cup 2015.